Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловік 1958

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловік 1958
Men's Volleyball European Championship 1958
Час проведення 30 серпня - 11 вересня
число учасників 20
стадіони 1 ( Чехословаччина Прага )
Офіційний сайт cev.eu/Competitio... (англ.)
Підсумкова розстановка
чемпіон Чехословаччина Чехословаччина
Срібний призер Румунія Румунія
бронзовий призер Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР
Статистика турніру
зіграно матчів 102

5-й Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків пройшов з 30 серпня по 11 вересня 1958 року в столиці Чехословаччини Празі за участю 20 національних збірних команд. Чемпіонський титул в третій раз у своїй історії і вдруге поспіль виграла збірна Чехословаччини .

Команди-учасниці

Чехословаччина , Румунія , Болгарія , СРСР , Югославія , Польща , Угорщина , Франція , Італія , Албанія , Фінляндія , Бельгія , Австрія , Єгипет , НДР , Туреччина , Нідерланди , Туніс , ФРН , Данія .

Система проведення чемпіонату

20 команд-учасниць чемпіонату на попередньому етапі були розбиті на чотири групи. 8 команд (по дві кращі з груп) вийшли у фінальний етап, де за коловою системою розіграли місця з 1-го по 8-е. Підсумкові 9-16-е і 17-20-е місця за такою ж системою розіграли команди, що зайняли в групах попереднього етапу відповідно 3-4-е і 5-е місця.

Попередній етап

Група А

М команда 1 2 3 4 5 І В П З / П Про
1 прапор Чехословаччини Чехословаччина 3: 0 3: 0 3: 0 3: 0 4 4 0 12: 0 8
2 прапор Франції Франція 0: 3 3: 0 3: 0 3: 0 4 3 1 9: 3 7
3 Прапор НДР (1949-1959) НДР 0: 3 0: 3 3: 0 3: 0 4 2 2 6: 6 6
4 Прапор Тунісу (1831-1999) Туніс 0: 3 0: 3 0: 3 3: 0 4 1 3 3: 9 5
5 прапор Німеччини ФРН 0: 3 0: 3 0: 3 0: 3 4 0 4 0:12 4
30 серпня : НДР - ФРН 3: 0 (15: 2, 15: 6, 15: 3); Франція - Туніс 3: 0 (15: 6, 15: 0, 15: 5).
31 серпня : НДР - Туніс 3: 0 (15: 3, 17:15, 15: 0); Чехословаччина - Франція 3: 0 (15: 8, 15: 5, 15:11).
1 вересня : Туніс - ФРН 3: 0 (15: 8, 15:12, 15: 6); Чехословаччина - НДР 3: 0 (15: 2, 15: 4, 15: 2).
2 вересня : Чехословаччина - ФРН 3: 0 (15: 1, 15: 1, 15: 0); Франція - НДР 3: 0 (15:10, 15:11, 15:10).
3 вересня : Франція - ФРН 3: 0 (15: 2, 15: 3, 15: 5); Чехословаччина - Туніс 3: 0 (15: 2, 15: 2, 15: 3).

Група В

М команда 1 2 3 4 5 І В П З / П Про
1 Прапор Румунії (1952-1965) Румунія 3: 0 3: 0 3: 0 3: 0 4 4 0 12: 0 8
2 прапор Угорщини Угорщина 0: 3 3: 0 3: 2 3: 0 4 3 1 9: 5 7
3 прапор Італії Італія 0: 3 0: 3 3: 2 3: 2 4 2 2 6:10 6
4 прапор Нідерландів Нідерланди 0: 3 2: 3 2: 3 3: 2 4 1 3 7:11 5
5 прапор Бельгії Бельгія 0: 3 0: 3 2: 3 2: 3 4 0 4 4:12 4
30 серпня : Нідерланди - Бельгія 3: 2 (15:10, 6.15, 15:13, 13:15, 15:12); Угорщина - Італія 3: 0 (15: 5, 15: 4, 15:11).
31 серпня : Італія - Бельгія 3: 2 (11:15, 15: 5, 15: 9, 11:15, 15: 9); Румунія - Угорщина 3: 0 (15:12, 15:13, 15:11).
1 вересня : Італія - Нідерланди 3: 2 (16:18, 15:12, 9:15, 15: 1, 15: 1); Румунія - Бельгія 3: 0 (15: 8, 15: 4, 15: 7).
2 вересня : Румунія - Нідерланди 3: 0 (15: 7, 15:10, 15: 8); Угорщина - Бельгія 3: 0 (15:12, 15: 0, 15: 6).
3 вересня : Румунія - Італія 3: 0 (15: 8, 15:10, 15: 7); Угорщина - Нідерланди 3: 2 (10:15 12:15, 15: 3, 15: 4, 15:11).

Група С

М команда 1 2 3 4 5 І В П З / П Про
1 прапор Польщі Польща 3: 1 3: 1 3: 0 3: 0 4 4 0 12: 2 8
2 Прапор Болгарії (1948-1967) Болгарія 1: 3 3: 0 3: 1 3: 0 4 3 1 10: 4 7
3 прапор Фінляндії Фінляндія 1: 3 0: 3 3: 1 3: 0 4 2 2 7: 7 6
4 Прапор Єгипту (1958-1971) Єгипет 0: 3 1: 3 1: 3 3: 0 4 1 3 5: 9 5
5 прапор Данії Данія 0: 3 0: 3 0: 3 0: 3 4 0 4 0:12 4
30 серпня : Єгипет - Данія 3: 0 (15: 5, 15: 4, 15: 3); Польща - Фінляндія 3: 1 (12:15, 15: 2, 15: 1, 15: 6).
31 серпня : Фінляндія - Данія 3: 0 (15:11, 15: 4, 15: 1); Польща - Болгарія 3: 1 (15:10, 15:10, 8:15, 15: 7).
1 вересня : Фінляндія - Єгипет 3: 1 (16:14 12:15, 15: 8, 15:13); Болгарія - Данія 3: 0 (15: 0, 15: 2, 15: 5).
2 вересня : Польща - Данія 3: 0 (15: 1, 15: 2, 15: 2); Болгарія - Єгипет 3: 1 (15: 8, 15: 9, 13:15, 15: 3).
3 вересня : Болгарія - Фінляндія 3: 0 (15: 0, 15: 8, 15: 4); Польща - Єгипет 3: 0 (15: 7, 15: 3, 15: 6).

Група D

М команда 1 2 3 4 5 І В П З / П Про
1 прапор СРСР СРСР 3: 2 3: 0 3: 0 3: 0 4 4 0 12: 2 8
2 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 2: 3 3: 0 3: 0 3: 0 4 3 1 11: 3 7
3 прапор Туреччини Туреччина 0: 3 0: 3 3: 0 3: 0 4 2 2 6: 6 6
4 Прапор Албанії (1946-1992) Албанія 0: 3 0: 3 0: 3 3: 0 4 1 3 3: 9 5
5 прапор Австрії Австрія 0: 3 0: 3 0: 3 0: 3 4 0 4 0:12 4
30 серпня : Югославія - Туреччина 3: 0 (15: 8, 15: 3, 15:13); Албанія - Австрія 3: 0 (15: 1, 15: 2, 15: 9).
31 серпня : СРСР - Югославія 3: 2 (15:10, 5:15, 15: 7, 8:15, 15: 8); Туреччина - Албанія 3: 0 (17:15, 16:14 15: 8).
1 вересня : Туреччина - Австрія 3: 0 (15: 5, 15: 8, 17:15); СРСР - Албанія 3: 0 (15: 2, 15:10, 15: 6).
2 вересня : Югославія - Албанія 3: 0 (15: 4, 15:10, 15: 9); СРСР - Австрія 3: 0 (15: 1, 15: 7, 15: 2).
3 вересня : Югославія - Австрія 3: 0 (15: 1, 15: 1, 15: 6); СРСР - Туреччина 3: 0 (15: 4, 15: 7, 15: 8).

Класифікаційна група за 17-20 місця

М команда 17 18 19 20 І В П З / П Про
17 прапор Бельгії Бельгія 3: 0 3: 0 3: 0 3 3 0 9: 0 6
18 прапор Австрії Австрія 0: 3 3: 1 3: 0 3 2 1 6: 4 5
19 прапор Німеччини ФРН 0: 3 1: 3 3: 0 3 1 2 4: 6 4
20 прапор Данії Данія 0: 3 0: 3 0: 3 3 0 3 0: 9 3
6 вересня : Бельгія - Австрія 3: 0 (15: 5, 15: 9, 15: 3).
7 вересня : Австрія - Данія 3: 0 (15: 8, 15: 2, 15:11); Бельгія - ФРН 3: 0 (15: 5, 15:11, 15: 6).
9 вересня : Бельгія - Данія 3: 0 (15: 7, 15: 1, 15: 9).
10 вересня : ФРН - Данія 3: 0 (15: 8, 15:11, 15:13).
11 вересня : Австрія - ФРН 3: 1 (14:16, 15: 7, 15:13, 15: 2).

Класифікаційна група за 9-16 місця

М команда 9 10 11 12 13 14 15 16 І В П З / П Про
9 Прапор НДР (1949-1959) НДР 3: 2 3: 0 3: 2 3: 0 3: 0 3: 0 3: 0 7 7 0 21: 4 14
10 прапор Італії Італія 2: 3 3: 0 3: 1 3: 2 3: 1 3: 2 3: 0 7 6 1 20: 9 13
11 Прапор Албанії (1946-1992) Албанія 0: 3 0: 3 3: 1 3: 2 3: 1 3: 0 3: 1 7 5 2 15:11 12
12 прапор Туреччини Туреччина 2: 3 1: 3 1: 3 3: 2 3: 1 3: 1 3: 0 7 4 3 16:13 11
13 прапор Нідерландів Нідерланди 0: 3 2: 3 2: 3 2: 3 2: 3 3: 0 3: 1 7 2 5 14:16 9
14 прапор Фінляндії Фінляндія 0: 3 1: 3 1: 3 1: 3 3: 2 3: 2 2: 3 7 2 5 11:19 9
15 Прапор Єгипту (1958-1971) Єгипет 0: 3 2: 3 0: 3 1: 3 0: 3 2: 3 3: 0 7 1 6 8:18 8
16 Прапор Тунісу (1831-1999) Туніс 0: 3 0: 3 1: 3 0: 3 1: 3 3: 2 0: 3 7 1 6 5:20 8
5 вересня : Єгипет - Туніс 3: 0 (15: 4, 15: 8, 15:10); НДР - Нідерланди 3: 0 (16:14 17:15, 16:14); Албанія - Туреччина 3: 1 (15:10, 15:11, 6.15, 15: 7); Італія - ​​Фінляндія 3: 1 (15:13, 10:15 18:16, 15: 9).
6 вересня : Нідерланди - Єгипет 3: 0 (15: 6, 15:11, 15:13); Албанія - Туніс 3: 1 (9:15, 15: 6, 15:12, 15:11); НДР - Італія 3: 2 (1:15, 16:14 15: 3, 12:15, 16:14); Туреччина - Фінляндія 3: 1 (15:11, 1:15, 15:13, 15: 6).
7 вересня : Італія - Нідерланди 3: 2 (2:15, 17:15, 3:15, 15:11, 15:11); Туніс - Фінляндія 3: 2 (13:15, 16:18, 16:14 15: 8, 15: 4); НДР - Туреччина 3: 2 (13:15, 15: 5, 12:15, 15: 6, 15: 7); Албанія - Єгипет 3: 0 (15: 9, 15:12, 15:10).
8 вересня : Албанія - Фінляндія 3: 1 (15:10, 15:12, 12:15, 15: 8); НДР - Туніс 3: 0 (15: 9, 15: 4, 15:11); Туреччина - Нідерланди 3: 2 (15:11, 12:15, 13:15, 15:13, 15: 9); Італія - ​​Єгипет 3: 2 (12:15, 15: 8, 5:15, 15: 6, 15: 4).
9 вересня : НДР - Албанія 3: 0 (17:15, 15:11, 15:10); Фінляндія - Єгипет 3: 2 (15:13, 10:15 15: 5, 15:17, 15: 6); Нідерланди - Туніс 3: 1 (12:15, 15: 5, 15: 7, 15:12); Італія - ​​Туреччина 3: 1 (15: 6, 15:10, 9:15, 15:13).
10 вересня : НДР - Фінляндія 3: 0 (15: 7, 15: 9, 15: 4); Туреччина - Єгипет 3: 1 (15: 6, 10:15 15: 5, 15: 7); Албанія - Нідерланди 3: 2 (15:10, 12:15, 15:10, 7:15, 15:10); Італія - ​​Туніс 3: 0 (15: 8, 16:14 15:13).
11 вересня : Туреччина - Туніс 3: 0 (15: 6, 15:12, 15:11); Фінляндія - Нідерланди 3: 2 (15:10, 15: 7, 12:15, 7:15, 15: 7); НДР - Єгипет 3: 0 (15:11, 15:11, 15:12); Італія - ​​Албанія 3: 0 (15: 9, 15:10, 15: 7).

фінальний етап

М команда 1 2 3 4 5 6 7 8 І В П З / П Про
1 прапор Чехословаччини Чехословаччина 3: 1 3: 2 3: 0 2: 3 3: 1 3: 0 3: 0 7 6 1 20: 7 13
2 Прапор Румунії (1952-1965) Румунія 1: 3 3: 2 1: 3 3: 2 3: 0 3: 2 3: 2 7 5 2 17:14 12
3 прапор СРСР СРСР 2: 3 2: 3 3: 2 3: 0 1: 3 3: 0 3: 0 7 4 3 17:11 11
4 Прапор Болгарії (1948-1967) Болгарія 0: 3 3: 1 2: 3 2: 3 3: 2 3: 2 3: 0 7 4 3 16:14 11
5 прапор Угорщини Угорщина 3: 2 2: 3 0: 3 3: 2 3: 1 2: 3 3: 0 7 4 3 16:14 11
6 прапор Польщі Польща 1: 3 0: 3 3: 1 2: 3 1: 3 3: 0 3: 0 7 3 4 13:13 10
7 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 0: 3 2: 3 0: 3 2: 3 3: 2 0: 3 3: 1 7 2 5 10:18 9
8 прапор Франції Франція 0: 3 2: 3 0: 3 0: 3 0: 3 0: 3 1: 3 7 0 7 3:21 7
5 вересня : Польща - Югославія 3: 0 (15: 9, 15: 5, 17:15); Болгарія - Румунія 3: 1 (15: 7, 13:15, 15:11, 15:13); Угорщина - Чехословаччина 3: 2 (15:17, 15: 8, 15:10, 9:15, 16:14); СРСР - Франція 3: 0 (18:16, 15: 5, 15:12).
6 вересня : Болгарія - Югославія 3: 2 (15: 4, 11:15, 10:15 15:11, 15: 7); Угорщина - Польща 3: 1 (7:15, 15: 4, 15:13, 15:10); Чехословаччина - Франція 3: 0 (15: 4, 15: 3, 15:12); Румунія - СРСР 3: 2 (7:15, 15:12, 16:14 5:15, 15: 8).
7 вересня : СРСР - Югославія 3: 0 (15: 4, 15: 1, 15: 5); Угорщина - Франція 3: 0 (15: 8, 15:10, 15: 9); Болгарія - Польща 3: 2 (15:13, 17:15, 3:15, 10:15 15: 8); Чехословаччина - Румунія 3: 1 (6.15, 15: 6, 15: 9, 15: 5).
8 вересня : Чехословаччина - Югославія 3: 0 (15: 5, 15: 4, 15:11); Угорщина - Болгарія 3: 2 (8:15, 17:15, 15:17, 15:10, 17:15); Польща - СРСР 3: 1 (15: 7, 9:15, 15:10, 15: 9); Румунія - Франція 3: 2 (15:10, 15: 8, 7:15, 12:15, 15: 5).
9 вересня : Югославія - Франція 3: 1 (15:11, 15: 2, 11:15, 15:11); Румунія - Угорщина 3: 2 (14:16, 15: 9, 15:10, 9:15, 15: 6); СРСР - Болгарія 3: 2 (15: 8, 14:16, 15: 6, 11:15, 15:10); Чехословаччина - Польща 3: 1 (13:15, 15:12, 15: 6, 15:13).
10 вересня : Румунія - Югославія 3: 2 (15: 2, 13:15, 15:10, 11:15, 15: 6); Польща - Франція 3: 0 (15:10, 15:10, 15: 6); Чехословаччина - Болгарія 3: 0 (15: 5, 15: 6, 16:14); СРСР - Угорщина 3: 0 (15: 8, 15:13, 15:12).
11 вересня : Югославія - Угорщина 3: 2 (15: 8, 10:15 15: 7, 11:15, 15:10); Болгарія - Франція 3: 0 (15: 6, 15: 4, 15: 7); Румунія - Польща 3: 0 (15:13, 15:12, 16:14); Чехословаччина - СРСР 3: 2 (15: 7, 10:15 15:10, 14:16, 15: 9).

підсумки

Турнірне становище

Gold medal icon.svg Чехословаччина Чехословаччина 11. Албанія Албанія
Silver medal icon.svg Румунія Румунія 12. Туреччина Туреччина
Bronze medal icon.svg Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР 13. Нідерланди Нідерланди
4. Болгарія Болгарія 14. Фінляндія Фінляндія
5. Угорщина Угорщина 15. Єгипет Єгипет
6. Польща Польща 16. Туніс Туніс
7. Югославія Югославія 17. Бельгія Бельгія
8. Франція Франція 18. Австрія Австрія
9. Німецька Демократична Республіка НДР 19. Федеративна Республіка Німеччини (1949-1990) ФРН
10. Італія Італія 20. Данія Данія

призери

Med 1.png Чехословаччина Чехословаччина : Богуміл Ян Голіан , Зденек Гумгал , Мирослав Кемел, Карел лазнички, Зденек Малі, Йозеф Мусил, Яромир Палдус, Карел Паулус, Мілан Пурнох, Ладіслав Синовець, Йозеф Тесарж, Ладіслав Томан. Головний тренер - Йозеф Козак.

Med 2.png Румунія Румунія : Габріел Черебетіу, Едуард грубить, Аурел Дреган, Георге Ферарі, Костянтин Ганчев, Каюс Мікулеску, Себастьян Михайлеску, Хораціо Ніколау, Петре пауні, Штефан Роман, Марчел Русеску.

Med 3.png Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР : Герман Смольянинов , Едуард Лібіна , Ніл фасах , Геннадій Гайковий , Марат Шаблигін , Анатолій Закржевський , Микола Буробін , Юрій Худяков , Володимир Астаф'єв , Валентин Литягина , Юрій Венгеровский , Октай Агаєв . Головний тренер - Анатолій Ейнгорн .

Посилання та джерела