Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1971

Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1971
Men's Volleyball European Championship 1971
Час проведення 23 вересня - 1 жовтня
Число учасників 22
Стадіони 7 ( Італія Мілан , Болонья , Імола , Бергамо , Анкона , Турін , Модена )
Офіційний сайт cev.eu/Competitio... (англ.)
Підсумкова розстановка
Чемпіон Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР
Срібний призер Чехословаччина Чехословаччина
Бронзовий призер Румунія Румунія
Статистика турніру
Зіграно матчів 81

8-й Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків пройшов з 23 вересня по 1 жовтня 1971 року у семи містах Італії за участю 22 національних збірних команд. Чемпіонський титул вчетверте в своїй історії і вдруге поспіль виграла збірна СРСР .

Команди-учасниці

СРСР , Чехословаччина , Польща , НДР , Румунія , Угорщина , Югославія , Італія , Болгарія , Франція , Ізраїль , Бельгія , Туреччина , Нідерланди , Швеція , Фінляндія , ФРН , Австрія , Греція , Швейцарія , Данія , Шотландія .

Від участі в турнірі відмовилися спочатку заявлені Албанія та Англія .

Система проведення чемпіонату

22 команди-учасниці чемпіонату на попередньому етапі було розбито на шість груп. 6 команд (переможці груп) вийшли у фінальний етап, де за круговою системою розіграли місця з 1-го до 6-го. Підсумкові 7—12-і, 13—17-і та 18—22-і місця за такою ж системою розіграли команди, які посіли в групах попереднього етапу відповідно другі, треті та четверті місця.

Попередній етап

Група А

Імола

М Команда 1 2 І У П С/П Про
1 Прапор СРСР СРСР 3:0 1 1 0 3:0 2
2 Прапор Бельгії Бельгія 0:3 1 0 1 0:3 1

Прапор Албанії Албанія, Прапор Англії Англія - ​​відмова.

24 вересня : СРСР - Бельгія 3:0 (15:1, 15:11, 15:12).

Група В

Бергамо

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Чехословаччини Чехословаччина 3:0 3:0 3:0 3 3 0 9:0 6
2 Прапор Ізраїлю Ізраїль 0:3 3:0 3:0 3 2 1 6:3 5
3 Прапор Туреччини Туреччина 0:3 0:3 3:0 3 1 2 3:6 4
4 Прапор Шотландії Шотландія 0:3 0:3 0:3 3 0 3 0:9 3
23 вересня : Ізраїль - Туреччина 3:0 (15:10, 15:13, 15:2); Чехословаччина - Шотландія 3:0 (15:0, 15:6, 15:2).
24 вересня : Туреччина - Шотландія 3:0 (15:5, 15:12, 15:9); Чехословаччина - Ізраїль 3:0 (15:5, 15:12, 15:0).
25 вересня : Ізраїль - Шотландія 3:0 (15:8, 15:5, 15:3); Чехословаччина - Туреччина 3:0 (15:6, 15:9, 15:7).

Група С

Анкона

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Польщі Польща 3:0 3:1 3:0 3 3 0 9:1 6
2 Прапор Нідерландів Нідерланди 0:3 3:2 3:0 3 2 1 6:5 5
3 Прапор Франції Франція 1:3 2:3 3:0 3 1 2 6:6 4
4 Прапор Данії Данія 0:3 0:3 0:3 3 0 3 0:9 3
23 вересня : Польща - Данія 3:0 (15:2, 15:3, 15:5); Нідерланди - Франція 3:2 (10:15, 15:8, 13:15, 15:7, 16:14).
24 вересня : Франція - Данія 3:0 (15:8, 15:12, 18:16); Польща - Нідерланди 3:0 (15:4, 15:11, 15:12).
25 вересня : Нідерланди - Данія 3:0 (16:14, 15:5, 15:5); Польща - Франція 3:1 (15:4, 14:16, 15:11, 15:12).

Група D

Мілан

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор НДР НДР 3:2 3:0 3:0 3 3 0 9:2 6
2 Прапор Болгарії (1971-1990) Болгарія 2:3 3:0 3:0 3 2 1 8:3 5
3 Прапор Швеції Швеція 0:3 0:3 3:0 3 1 2 3:6 4
4 Прапор Швейцарії Швейцарія 0:3 0:3 0:3 3 0 3 0:9 3
23 вересня : НДР - Швеція 3:0 (15:0, 15:1, 15:4); Болгарія - Швейцарія 3:0 (15:5, 15:6, 15:1).
24 вересня : НДР - Швейцарія 3:0 (15:3, 15:3, 15:5); Болгарія - Швеція 3:0 (15:1, 15:8, 15:6).
25 вересня : Швеція - Швейцарія 3:0 (16:14, 15:8, 15:10); НДР - Болгарія 3:2 (15:5, 10:15, 15:5, 11:15, 15:7).

Група E

Турін

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Румунії (1965-1989) Румунія 3:2 3:1 3:0 3 3 0 9:3 6
2 Прапор Італії Італія 2:3 3:0 3:0 3 2 1 8:3 5
3 Прапор Фінляндії Фінляндія 1:3 0:3 3:0 3 1 2 4:6 4
4 Прапор Греції (1970-1975) Греція 0:3 0:3 0:3 3 0 3 0:9 3
23 вересня : Румунія - Італія 3:2 (15:7, 8:15, 15:13, 9:15, 15:8); Фінляндія - Греція 3:0 (15:5, 15:10, 15:6).
24 вересня : Італія - ​​Фінляндія 3:0 (15:6, 15:8, 15:13); Румунія - Греція 3:0 (15:3, 15:10, 15:13).
25 вересня : Італія - ​​Греція 3:0 (15:11, 15:4, 15:12); Румунія - Фінляндія 3:1 (22:24, 15:12, 15:10, 15:1).

Група F

Модена

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Угорщини Угорщина 3:1 3:0 3:0 3 3 0 9:1 6
2 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 1:3 3:0 3:0 3 2 1 7:3 5
3 Прапор Німеччини ФРН 0:3 0:3 3:0 3 1 2 3:6 4
4 Прапор Австрії Австрія 0:3 0:3 0:3 3 0 3 0:9 3
23 вересня : Югославія - ФРН 3:0 (15:13, 15:3, 15:8); Угорщина - Австрія 3:0 (15:3, 15:4, 15:6).
24 вересня : Угорщина - Югославія 3:1 (15:5, 15:6, 13:15, 15:9); ФРН - Австрія 3:0 (15:5, 15:5, 15:6).
25 вересня : Югославія - Австрія 3:0 (15:9, 15:1, 15:3); Угорщина - ФРН 3:0 (15:2, 17:15, 15:7).

Класифікаційна група за 18-22 місця

Мілан

М Команда 18 19 20 21 22 І У П С/П Про
18 Прапор Греції (1970-1975) Греція 3:0 3:0 3:0 3:0 4 4 0 12:0 8
19 Прапор Швейцарії Швейцарія 0:3 3:1 3:0 3:0 4 3 1 9:4 7
20 Прапор Данії Данія 0:3 1:3 3:2 3:0 4 2 2 7:8 6
21 Прапор Австрії Австрія 0:3 0:3 2:3 3:1 4 1 3 5:10 5
22 Прапор Шотландії Шотландія 0:3 0:3 0:3 1:3 4 0 4 1:12 4
27 вересня : Греція - Шотландія 3:0 (15:2, 16:14, 15:3); Швейцарія - Данія 3:1 (10:15, 19:17, 15:7, 17:15).
28 вересня : Греція - Швейцарія 3:0 (15:11, 15:8, 15:7); Австрія - Шотландія 3:1 (15:10, 13:15, 15:3, 15:7).
29 вересня : Швейцарія - Австрія 3:0 (15:6, 16:14, 15:11); Греція - Данія 3:0 (15:11, 15:12, 15:5).
30 вересня : Данія - Шотландія 3:0 (15:0, 15:5, 15:6); Греція - Австрія 3:0 (15:3, 15:5, 15:12).
1 жовтня : Данія - Австрія 3:2 (15:11, 15:11, 12:15, 2:15, 15:8); Швейцарія - Шотландія 3:0 (15:7, 15:5, 15:13).

Класифікаційна група за 13-17 місця

Імола

М Команда 13 14 15 16 17 І У П С/П Про
13 Прапор Фінляндії Фінляндія 3:1 3:0 3:1 3:1 4 4 0 12:3 8
14 Прапор Франції Франція 1:3 3:1 3:2 3:0 4 3 1 10:6 7
15 Прапор Туреччини Туреччина 0:3 1:3 3:2 3:2 4 2 2 7:10 6
16 Прапор Німеччини ФРН 1:3 2:3 2:3 3:1 4 1 3 8:10 5
17 Прапор Швеції Швеція 1:3 0:3 2:3 1:3 4 0 4 4:12 4
27 вересня : Фінляндія - Швеція 3:1 (14:16, 15:8, 15:10, 15:13); Франція - ФРН 3:2 (15:8, 12:15, 12:15, 15:11, 15:13).
28 вересня : Франція - Туреччина 3:1 (10:15, 15:7, 15:3, 15:9); Фінляндія - ФРН 3:1 (15:12, 15:13, 13:15, 15:11).
29 вересня : ФРН - Швеція 3:1 (15:11, 13:15, 15:7, 15:9); Фінляндія - Туреччина 3:0 (15:10, 15:6, 15:12).
30 вересня : Туреччина - Швеція 3:2 (15:1, 9:15, 12:15, 15:8, 15:7); Фінляндія - Франція 3:1 (15:9, 9:15, 15:9, 15:6).
1 жовтня : Франція - Швеція 3:0 (15:2, 15:11, 15:8); Туреччина - ФРН 3:2 (13:15, 13:15, 15:12, 15:13, 15:5).

Класифікаційна група за 7-12 місця

Болонья

М Команда 7 8 9 10 11 12 І У П С/П Про
7 Прапор Болгарії (1971-1990) Болгарія 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 5 5 0 15:2 10
8 Прапор Італії Італія 1:3 3:1 3:1 3:1 3:1 5 4 1 13:7 9
9 Прапор Нідерландів Нідерланди 0:3 1:3 3:0 3:1 1:3 5 2 3 8:10 7
10 Прапор Бельгії Бельгія 0:3 1:3 0:3 3:1 3:1 5 2 3 7:11 7
11 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 1:3 1:3 1:3 1:3 3:0 5 1 4 7:12 6
12 Прапор Ізраїлю Ізраїль 0:3 1:3 3:1 1:3 0:3 5 1 4 5:13 6
27 вересня : Болгарія - Бельгія 3:0 (15:11, 15:11, 15:8); Італія - ​​Ізраїль 3:1 (13:15, 15:2, 15:11, 15:7); Нідерланди - Югославія 3:1 (7:15, 15:9, 15:10, 15:11).
28 вересня : Болгарія - Ізраїль 3:0 (15:1, 15:3, 15:6); Бельгія - Югославія 3:1 (12:15, 15:8, 15:8, 15:8); Італія - ​​Нідерланди 3:1 (15:7, 15:9, 11:15, 15:13).
29 вересня : Болгарія - Нідерланди 3:0 (15:5, 15:6, 15:12); Бельгія - Ізраїль 3:1 (5:15, 15:12, 15:11, 15:13); Італія - ​​Югославія 3:1 (15:8, 15:9, 3:15, 15:6).
30 вересня : Болгарія - Югославія 3:1 (15:9, 16:14, 10:15, 15:13); Ізраїль - Нідерланди 3:1 (10:15, 15:8, 15:12, 15:12); Італія - ​​Бельгія 3:1 (16:14, 15:7, 8:15, 15:6).
1 жовтня : Нідерланди - Бельгія 3:0 (15:11, 15:6, 15:9); Югославія - Ізраїль 3:0 (15:2, 15:6, 15:6); Болгарія - Італія 3:1 (7:15, 15:12, 15:9, 15:11).

Фінальний етап

Мілан

М Команда 1 2 3 4 5 6 І У П С/П Про
1 Прапор СРСР СРСР 0:3 3:0 3:0 3:0 3:1 5 4 1 12:4 9
2 Прапор Чехословаччини Чехословаччина 3:0 0:3 3:0 3:0 3:2 5 4 1 12:5 9
3 Прапор Румунії (1965-1989) Румунія 0:3 3:0 3:0 3:1 3:2 5 4 1 12:6 9
4 Прапор НДР НДР 0:3 0:3 0:3 3:0 3:0 5 2 3 6:9 7
5 Прапор Угорщини Угорщина 0:3 0:3 1:3 0:3 3:0 5 1 4 4:12 6
6 Прапор Польщі Польща 1:3 2:3 2:3 0:3 0:3 5 0 5 5:15 5
27 вересня : СРСР - Угорщина 3:0 (15:8, 15:8, 15:3); Румунія - Польща 3:2 (9:15, 15:3, 9:15, 15:8, 15:7); Чехословаччина - НДР 3:0 (15:11, 15:9, 15:9).
28 вересня : Чехословаччина - Угорщина 3:0 (15:8, 15:6, 15:8); СРСР - Румунія 3:0 (15:11, 15:9, 15:11); НДР - Польща 3:0 (15:9, 15:6, 15:4).
29 вересня : НДР - Угорщина 3:0 (15:8, 15:12, 15:6); СРСР - Польща 3:1 (15:8, 15:11, 13:15, 15:3); Румунія - Чехословаччина 3:0 (15:13, 16:14, 15:5).
30 вересня : Чехословаччина - Польща 3:2 (7:15, 15:6, 14:16, 15:9, 15:8); Румунія - Угорщина 3:1 (15:7, 13:15, 15:7, 15:1); СРСР - НДР 3:0 (15:10, 15:6, 15:11).
1 жовтня : Румунія - НДР 3:0 (16:14, 15:13, 15:12); Угорщина - Польща 3:0 (15:9, 15:13, 15:13); Чехословаччина - СРСР 3:0 (15:10, 15:11, 15:4).

Підсумки

Положення команд

Gold medal icon.svg Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР 12. Прапор Ізраїлю Ізраїль
Silver medal icon.svg Чехословаччина Чехословаччина 13. Фінляндія Фінляндія
Bronze medal icon.svg Румунія Румунія 14. Франція Франція
4. Німецька Демократична Республіка НДР 15. Туреччина Туреччина
5. Угорщина Угорщина 16. Федеративна Республіка Німеччини (1949-1990) ФРН
6. Польща Польща 17. Швеція Швеція
7. Болгарія Болгарія 18. Греція Греція
8. Італія Італія 19. Швейцарія Швейцарія
9. Нідерланди Нідерланди 20. Данія Данія
10. Бельгія Бельгія 21. Австрія Австрія
11. Югославія Югославія 22. Шотландія Шотландія

Призери

Med 1.png Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР : Юрій Поярков , Валерій Кравченко , Євген Лапінський , Борис Терещук , В'ячеслав Домані , Володимир Паткін , Юрій Старунський , Леонід Зайко , Володимир Кондра , Юхим Чулак , Олександр Саприкін , Олег Запорожець . Головний тренер - Юрій Чесноков .

Med 2.png Чехословаччина Чехословаччина : Зденек Грессл, Драгомир Коуделка, Мирослав Некола, Людвік Німець, Петро Павлик, Володимир Петлак, Павло Шенк, Ярослав Станчо, Ярослав Томаш, Мілан Вапенка, Любомир Заїчек, Штефан Піпа. Головний тренер - Карел Лазничка.

Med 3.png Румунія Румунія : Віорел Балаш, Дьюла Барта, Мірча Кодой, Лаурентіу Думаною, Ромео Енеску, Крістіан Іон, Корнеліу Орош, Корнеліу Падурару, Вільгельм Шрайбер, Маріан Стамаце, Габріел Удістяну.

Посилання та джерела