Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1979

Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1979
Men's Volleyball European Championship 1979
Час проведення 5 - 13 жовтня
Число учасників 12
Стадіони 5 ( Франція Париж , Нансі , Нант ,Сен-Кантен , Тулуза )
Офіційний сайт cev.eu/Competitio... (англ.)
Підсумкова розстановка
Чемпіон Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР
Срібний призер Польща Польща
Бронзовий призер Югославія Югославія
Статистика турніру
Зіграно матчів 42

11-й чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків пройшов із 5 по 13 жовтня 1979 року у п'яти містах Франції за участю 12 національних збірних команд. Чемпіонський титул у 7-й раз у своїй історії та в 5-й раз поспіль виграла збірна СРСР .

Команди-учасниці

Франція - країна-організатор;
СРСР , Польща , Румунія , Угорщина , Болгарія - за підсумками чемпіонату Європи 1977 року ;
Італія , НДР , Чехословаччина , Греція , Югославія , Бельгія - за підсумками кваліфікації.

Кваліфікація

Система проведення чемпіонату

12 команд-учасниць чемпіонату на попередньому етапі було розбито на три групи. 6 команд (по дві найкращі з кожної групи) вийшли у фінальний етап, де за круговою системою розіграли місця з 1-го до 6-го. Зважали на результати ігор команд-фіналістів між собою на першому етапі. Підсумкові 7-12 місця за такою ж системою розіграли команди, що посіли в групах першого етапу 3-4 місця.

Попередній етап

Група А

Нант

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор СРСР СРСР 3:2 3:0 3:0 3 3 0 9:2 6
2 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 2:3 3:0 3:1 3 2 1 8:4 5
3 Прапор Угорщини Угорщина 0:3 0:3 3:1 3 1 2 3:7 4
4 Прапор Греції Греція 0:3 1:3 1:3 3 0 3 2:9 3
5 жовтня : СРСР - Югославія 3:2 (15:6, 11:15, 16:14, 10:15, 15:13); Угорщина - Греція 3:0 (11:15, 15:4, 15:6, 18:16).
6 жовтня : СРСР - Угорщина 3:0 (15:6, 15:10, 15:7); Югославія - Греція 3:1 (15:9, 16:18, 15:10, 15:12).
7 жовтня : СРСР - Греція 3:0 (15:11, 15:4, 15:2); Югославія - Угорщина 3:0 (15:12, 15:9, 15:3).

Група В

Сен-Кантен

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Польщі Польща 3:1 3:1 3:1 3 3 0 9:3 6
2 Прапор Італії Італія 1:3 3:1 3:1 3 2 1 7:5 5
3 Прапор Болгарії (1971-1990) Болгарія 1:3 1:3 3:2 3 1 2 5:8 4
4 Прапор Бельгії Бельгія 1:3 1:3 2:3 3 0 3 4:9 3
5 жовтня : Італія - ​​Бельгія 3:1 (15:9, 15:8, 13:15, 15:9); Польща – Болгарія 3:1 (15:12, 12:15, 15:12, 15:12).
6 жовтня : Болгарія - Бельгія 3:2 (15:11, 11:15, 11:15, 15:6, 15:13); Польща - Італія 3:1 (12:15, 15:11, 15:9, 15:7).
7 жовтня : Польща - Бельгія 3:1 (12:15, 15:4, 15:3, 15:9); Італія - ​​Болгарія 3:1 (15:10, 15:12, 10:15, 15:12).

Група С

Тулуза

М Команда 1 2 3 4 І У П С/П Про
1 Прапор Чехословаччини Чехословаччина 2:3 3:1 3:1 3 2 1 8:5 5
2 Прапор Франції Франція 3:2 2:3 3:0 3 2 1 8:5 5
3 Прапор Румунії (1965-1989) Румунія 1:3 3:2 3:0 3 2 1 7:5 5
4 Прапор НДР НДР 1:3 0:3 0:3 3 0 3 1:9 3
5 жовтня : Румунія - НДР 3:0 (15:3, 15:12, 15:10); Франція - Чехословаччина 3:2 (10:15, 16:14, 5:15, 15:5, 15:13).
6 жовтня : Чехословаччина - Румунія 3:1 (15:13, 15:11, 12:15, 15:5); Франція - НДР 3:0 (15:2, 17:15, 15:11).
7 жовтня : Чехословаччина - НДР 3:1 (14:16, 15:7, 15:6, 15:4); Румунія - Франція 3:2 (9:15, 15:8, 15:13, 5:15, 15:8).

Класифікаційний раунд

Нансі

Курсивом виділено результати матчів попереднього етапу, які пішли на рахунок класифікаційного раунду.
М Команда 7 8 9 10 11 12 І У П С/П Про
7 Прапор Румунії (1965-1989) Румунія 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 5 5 0 15:2 10
8 Прапор Угорщини Угорщина 1:3 3:0 3:2 3:1 3:1 5 4 1 13:7 9
9 Прапор НДР НДР 0:3 0:3 2:3 3:0 3:0 5 2 3 8:9 7
10 Прапор Болгарії (1971-1990) Болгарія 0:3 2:3 3:2 3:2 1:3 5 2 3 9:13 7
11 Прапор Бельгії Бельгія 0:3 1:3 0:3 2:3 3:0 5 1 4 6:12 6
12 Прапор Греції Греція 1:3 1:3 0:3 3:1 0:3 5 1 4 5:13 6
10 жовтня : Румунія - Греція 3:1 (13:15, 16:14, 15:1, 15:5); Болгарія - НДР 3:2 (10:15, 12:15, 15:12, 15:7, 15:6); Угорщина - Бельгія 3:1 (15:11, 15:9, 7:15, 15:9).
11 жовтня : НДР - Греція 3:0 (15:10, 15:12, 15:8); Румунія - Бельгія 3:0 (15:8, 15:10, 15:13); Угорщина - Болгарія 3:2 (4:15, 15:10, 15:10, 16:18, 16:14).
12 жовтня : Греція - Болгарія 3:1 (15:8, 15:11, 12:15, 16:14); НДР - Бельгія 3:0 (15:7, 15:6, 15:4); Румунія - Угорщина 3:1 (15:10, 13:15, 15:5, 15:10).
13 жовтня : Угорщина - НДР 3:0 (15:11, 15:11, 15:10); Бельгія - Греція 3:0 (15:12, 15:9, 15:13); Румунія - Болгарія 3:0 (15:2, 16:14, 15:11).

Фінальний етап

Париж

Курсивом виділено результати матчів попереднього етапу, що пішли на рахунок фінального.
М Команда 1 2 3 4 5 6 І У П С/П Про
1 Прапор СРСР СРСР 3:0 3:2 3:1 3:0 3:0 5 5 0 15:3 10
2 Прапор Польщі Польща 0:3 3:0 3:2 3:1 3:0 5 4 1 12:6 9
3 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 2:3 0:3 3:0 3:2 3:1 5 3 2 11:9 8
4 Прапор Франції Франція 1:3 2:3 0:3 3:1 3:2 5 2 3 9:12 7
5 Прапор Італії Італія 0:3 1:3 2:3 1:3 3:0 5 1 4 7:12 6
6 Прапор Чехословаччини Чехословаччина 0:3 0:3 1:3 2:3 0:3 5 0 5 3:15 5
10 жовтня : СРСР - Польща 3:0 (16:14, 15:9, 15:12); Франція - Італія 3:1 (7:15, 15:10, 15:12, 15:8); Югославія - Чехословаччина 3:1 (15:10, 7:15, 15:7, 15:13).
11 жовтня : Югославія - Франція 3:0 (15:4, 15:11, 15:10); Польща – Чехословаччина 3:0 (15:11, 15:5, 15:5); СРСР - Італія 3:0 (15:9, 15:13, 15:12).
12 жовтня : СРСР - Чехословаччина 3:0 (15:13, 15:7, 15:5); Югославія - Італія 3:2 (15:13, 7:15, 14:16, 15:9, 15:3); Польща - Франція 3:2 (9:15, 15:7, 4:15, 15:4, 15:5).
13 жовтня : СРСР - Франція 3:1 (15:10, 15:11, 8:15, 15:8); Польща – Югославія 3:0 (15:8, 15:6, 15:8); Італія - ​​Чехословаччина 3:0 (15:6, 15:12, 15:11).

Підсумки

Положення команд

Gold medal icon.svg Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР 7. Румунія Румунія
Silver medal icon.svg Польща Польща 8. Угорщина Угорщина
Bronze medal icon.svg Югославія Югославія 9. Німецька Демократична Республіка НДР
4. Франція Франція 10. Болгарія Болгарія
5. Італія Італія 11. Бельгія Бельгія
6. Чехословаччина Чехословаччина 12. Греція Греція

Призери

Med 1.png Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР : Володимир Кондра , В'ячеслав Зайцев , Володимир Чернишов , Олександр Савін , Вільяр Лоор , Володимир Дорохов , Олександр Єрмілов , Павло Селіванов , Олег Молібога , Федір Лащенов , Юрій Панченко , Юрій Кузнєцов . Головний тренер - В'ячеслав Платонов .

Med 2.png Польща Польща : Ришард Босек , Веслав Чая, Войцех Джизга, Веслав Гавловський , Мацей Ярош, Лех Ласко , Іренеуш Клос, Владислав Кустра, Роберт Малиновський, Лешек Моленда, Влодзімеж Налязек, Томаш Вуйтович . Тренер – Олександр Скіба.

Med 3.png Югославія Югославія : Любомир Травіца, Горан Србіновскі, Слободан Лозанчич, Володимир Трифунович, Міодраг Мітіч, ​​Александар Тасевський, Радован Малевич, Боро Йовіч, Володимир Богоєвський , Вінко Добрич, Здравко Кульич, Драган Нішич. Головний тренер - Драго Томіч.

Посилання та джерела