Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1989

Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 1989
Men's Volleyball European Championship 1989
Час проведення 23 вересня - 1 жовтня
Число учасників 12
Стадіони 2 ( Швеція Стокгольм , Еребру )
Офіційний сайт cev.eu/Competitio... (англ.)
Підсумкове розміщення
Чемпіон Італія Італія
Срібний призер Швеція Швеція
Бронзовий призер Нідерланди Нідерланди
Статистика турніру
Зіграно матчів 42

16-й Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків пройшов із 23 вересня по 1 жовтня 1989 року у двох містах Швеції за участю 12 національних збірних команд. Чемпіонський титул вперше у своїй історії виграла збірна Італії .

Команди-учасниці

Швеція - країна-організатор;
СРСР , Франція , Греція - за підсумками чемпіонату Європи 1987 року ;
ФРН , Польща , Румунія , Італія , Нідерланди , Болгарія , НДР , Югославія - за підсумками кваліфікації.

Кваліфікація

Система проведення чемпіонату

12 фіналістів чемпіонату Європи на попередньому етапі було розбито на дві групи. По дві найкращі команди з груп стали учасниками плей-офф за 1-4 місця. Підсумкові 5-8-е та 9-12-е місця також за системою плей-офф розіграли команди, які посіли в групах відповідно 3-4-е та 5-6-е місця.

Попередній етап

Група А

Стокгольм

М Команда 1 2 3 4 5 6 І В П С/П Про
1 Прапор Італії Італія 3:0 3:1 2:3 3:1 3:1 5 4 1 14:6 9
2 Підкреслити Швецію Швеція 0:3 3:2 3:1 3:2 3:0 5 4 1 12:8 9
3 Прапор Болгарії (1971-1990) Болгарія 1:3 2:3 3:0 3:0 3:2 5 3 2 12:8 8
4 Прапор Франції Франція 3:2 1:3 0:3 3:0 3:1 5 3 2 10:9 8
5 Прапор Німеччини ФРН 1:3 2:3 0:3 0:3 3:1 5 1 4 6:13 6
6 Підкреслити НДР НДР 1:3 0:3 2:3 1:3 1:3 5 0 5 5:15 5
23 вересня : Італія - ​​Болгарія 3:1 (10:15, 15:9, 15:5, 15:6); Швеція - ФРН 3:2 (15:9, 12:15, 15:4, 7:15, 15:8); Франція - НДР 3:1 (9:15, 15:5, 15:4, 15:3).
24 вересня : Італія - ​​ФРН 3:1 (15:2, 15:9, 13:15, 15:2); Болгарія - Франція 3:0 (15:9, 15:11, 15:8); Швеція - НДР 3:0 (15:9, 15:7, 15:4).
25 вересня : Болгарія - ФРН 3:0 (15:7, 15:1, 15:6); Швеція - Франція 3:1 (15:11, 8:15, 15:12, 15:11); Італія - ​​НДР 3:1 (11:15, 15:5, 15:1, 15:13).
27 вересня : Франція - ФРН 3:0 (15:9, 15:6, 15:12); Італія - ​​Швеція 3:0 (15:8, 15:9, 15:8); Болгарія - НДР 3:2 (14:16, 15:5, 15:11, 11:15, 15:10).
28 вересня : Франція - Італія 3:2 (15:5, 15:13, 4:15, 15:17, 15:13); ФРН - НДР 3:1 (15:3, 11:15, 15:10, 15:4); Швеція - Болгарія 3:2 (10:15, 15:13, 15:12, 13:15, 15:10).

Група В

Еребру

М Команда 1 2 3 4 5 6 І В П С/П Про
1 Прапор СРСР СРСР 3:1 3:1 3:1 3:0 3:1 5 5 0 15:4 10
2 Підкреслити Нідерланди Нідерланди 1:3 3:0 1:3 3:0 3:1 5 3 2 11:7 8
3 Прапор Польщі Польща 1:3 0:3 3:1 3:0 3:0 5 3 2 10:7 8
4 Прапор Югославії (1945-1991) Югославія 1:3 3:1 1:3 3:2 3:2 5 3 2 11:11 8
5 Прапор Румунії (1965-1989) Румунія 0:3 0:3 0:3 2:3 3:1 5 1 4 5:13 6
6 Прапор Греції Греція 1:3 1:3 0:3 2:3 1:3 5 0 5 5:15 5
23 вересня : Польща - Греція 3:0 (15:11, 15:8, 15:12); СРСР - Нідерланди 3:1 (6:15, 15:12, 15:10, 15:12); Югославія - Румунія 3:2 (13:15, 15:12, 5:15, 15:11, 15:6).
24 вересня : СРСР - Югославія 3:1 (9:15, 15:13, 16:14, 15:6); Польща - Румунія 3:0 (15:4, 15:3, 15:10); Нідерланди - Греція 3:1 (15:4, 15:17, 15:8, 15:7).
25 вересня : СРСР - Греція 3:1 (15:12, 15:8, 11:15, 15:5); Нідерланди - Румунія 3:0 (15:6, 15:7, 15:6); Польща – Югославія 3:1 (14:16, 15:6, 15:11, 15:8).
27 вересня : СРСР - Польща 3:1 (6:15, 15:5, 15:9, 15:4); Югославія - Нідерланди 3:1 (2:15, 15:13, 15:12, 15:10); Румунія - Греція 3:1 (15:9, 15:10, 4:15, 15:10).
28 вересня : СРСР - Румунія 3:0 (15:5, 15:9, 15:6); Нідерланди - Польща 3:0 (15:3, 15:7, 15:6); Югославія - Греція 3:2 (8:15, 15:10, 10:15, 15:12, 16:14).

Плей-офф

Стокгольм

Півфінал за 1-4 місця

30 вересня

Швеція - СРСР 3:2 (12:15, 15:10, 15:10, 9:15, 17:15)
Італія - ​​Нідерланди 3:0 (15:7, 15:3, 15:2)

Півфінал за 5-8 місця

30 вересня

Франція - Польща 3:2 (13:15, 12:15, 15:9, 17:15, 15:12)
Болгарія - Югославія 3:0 (15:7, 15:7, 15:11)

Півфінал за 9-12 місця

30 вересня

НДР — Румунія 3:2 (13:15, 15:12, 13:15, 15:10, 15:8)
Греція - ФРН 3:0 (15:10, 15:10, 15:13)

Матч за 11 місце

1 жовтня

ФРН - Румунія 3:2 (12:15, 2:15, 15:12, 15:7, 15:13)

Матч за 9 місце

1 жовтня

НДР - Греція 3:2 (15:13, 12:15, 15:12, 14:16, 17:15)

Матч за 7 місце

1 жовтня

Польща – Югославія 3:1 (15:5, 14:16, 15:6, 15:3)

Матч за 5 місце

1 жовтня

Франція - Болгарія 3:1 (6:15, 15:13, 15:4, 15:13)

Матч за 3 місце

1 жовтня

Нідерланди - СРСР 3:0 (15:11, 15:8, 15:7)

Фінал

1 жовтня

Італія - ​​Швеція 3:1 (14:16, 15:7, 15:13, 15:7)

Підсумки

Положення команд

Gold medal icon.svg Італія Італія 7. Польща Польща
Silver medal icon.svg Швеція Швеція 8. Югославія Югославія
Bronze medal icon.svg Нідерланди Нідерланди 9. Німецька Демократична Республіка НДР
4. Союз Радянських Соціалістичних Республік СРСР 10. Греція Греція
5. Франція Франція 11. Федеративна Республіка Німеччини (1949-1990) ФРН
6. Болгарія Болгарія 12. Румунія Румунія

Призери

Med 1.png Італія Італія : Андреа Анастазі, Лоренцо Бернарді, Марко Браччі, Лука Кантагаллі, Фердинандо Ді Джорджі, Андреа Гардіні, Андреа Луккетта, Стефано Маргутті, Роберто Маскьяреллі, Джілберто Пассані, Паоло Тофолі, Андреа Дзордзі . Головний тренер - Хуліо Веласко.

Med 2.png Швеція Швеція : Хокан Бьорне, Бенгт Густафссон, Пер-Андерс Сееф, Юхан Ісакссон, Янніс Калмацідіс, Матс Карлссон, Урбан Леннартссон, Ларс Нільссон, Бу Странд, Петер Тольсе, Ян Хеденгорд, Ян Хольмквіст. Головний тренер - Андерс Крістіанссон.

Med 3.png Нідерланди Нідерланди : Петер Бланже, Роб Граберт, Рон Звервер, Роналд Зодсма, Ян Постума, Авітал Селінджер, Мартін ван дер Хорст, Мартін Теффер, Рон Будрі, Едвін Бенне, Тюн Бейс, Марко Брауверс. Головний тренер - Арі Селінджер .

Збірна СРСР

Прапор СРСР Володимир Шкуріхін , Олександр Сороколет , Раймонд Вілде , Юрій Сапега , Андрій Кузнєцов , Юрій Чередник , Євген Красильников , Дмитро Фомін , Олег Шатунов , Олег Кряков, Олександр Смирнов, Ігор Абдрахманов. Головний тренер - Геннадій Паршин .

Посилання та джерела