Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2001

Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2001
Men's Volleyball European Championship 2001
Час проведення 8 - 16 вересня
Число учасників 12
Стадіони 1 ( Чехія Острава )
Офіційний сайт cev.eu/Competitio... (англ.)
Підсумкова розстановка
Чемпіон Союзна Республіка Югославія Югославія
Срібний призер Італія Італія
Бронзовий призер Росія Росія
Статистика турніру
Зіграно матчів 38
Гравець турніру Прапор Союзної Республіки Югославія Іван Мількович

22-й Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків пройшов з 8 по 16 вересня 2001 року в Остраві ( Чехія ) у Палаці культури та спорту за участю 12 національних збірних команд. Чемпіонський титул вперше у своїй історії виграла збірна Югославії .

Команди-учасниці

Чехія - країна-організатор;
Італія , Росія , Югославія , Нідерланди , Франція - за підсумками чемпіонату Європи 1999 року ;
Польща , Словаччина , Угорщина , Словенія , Болгарія , Німеччина - за підсумками кваліфікації.

Кваліфікація

Система проведення чемпіонату

12 фіналістів чемпіонату Європи на першому етапі було розбито на дві групи. По дві найкращі команди з груп стали учасниками плей-офф за 1-4 місця. Підсумкові 5-8 місця також за системою плей-офф розіграли команди, що посіли в групах 3-4 місця.

Груповий етап

Група А

М Команда 1 2 3 4 5 6 І У П С/П Про
1 Прапор Чехії Чехія 3:0 1:3 3:1 3:0 3:1 5 4 1 13:5 9
2 Прапор Росії Росія 0:3 3:1 3:1 3:1 3:0 5 4 1 12:6 9
3 Прапор Нідерландів Нідерланди 3:1 1:3 2:3 3:0 3:0 5 3 2 12:7 8
4 Прапор Болгарії Болгарія 1:3 1:3 3:2 3:1 3:0 5 3 2 11:9 8
5 Прапор Словаччини Словаччина 0:3 1:3 0:3 1:3 3:2 5 1 4 5:14 6
6 Прапор Словенії Словенія 1:3 0:3 0:3 0:3 2:3 5 0 5 3:15 5
8 вересня : Нідерланди - Словаччина 3:0 (25:20, 25:21, 31:29); Чехія - Словенія 3:1 (25:15, 21:25, 25:17, 25:12); Росія - Болгарія 3:1 (25:13, 25:13, 20:25, 25:18).
9 вересня : Нідерланди - Чехія 3:1 (25:15, 25:17, 19:25, 25:20); Росія - Словаччина 3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:17); Болгарія - Словенія 3:0 (25:21, 25:15, 25:20).
10 вересня : Росія - Нідерланди 3:1 (24:26, 25:22, 25:20, 25:17); Чехія - Болгарія 3:1 (25:22, 25:20, 20:25, 25:20); Словаччина - Словенія 3:2 (20:25, 25:21, 25:22, 22:25, 15:13).
12 вересня : Болгарія - Нідерланди 3:2 (25:22, 23:25, 17:25, 25:23, 15:13); Чехія - Словаччина 3:0 (25:19, 25:23, 25:12); Росія - Словенія 3:0 (25:17, 25:14, 25:21).
13 вересня : Болгарія - Словаччина 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:20); Чехія - Росія 3:0 (25:19, 25:21, 25:23); Нідерланди - Словенія 3:0 (25:20, 25:16, 25:20).

Група В

М Команда 1 2 3 4 5 6 І У П С/П Про
1 Прапор Союзної Республіки Югославія Югославія 3:0 3:2 3:0 2:3 3:1 5 4 1 14:6 9
2 Прапор Італії Італія 0:3 2:3 3:0 3:1 3:0 5 3 2 11:7 8
3 Прапор Франції Франція 2:3 3:2 2:3 3:1 3:0 5 3 2 13:9 8
4 Прапор Польщі Польща 0:3 0:3 3:2 3:1 3:1 5 3 2 9:10 8
5 Прапор Німеччини Німеччина 3:2 1:3 1:3 1:3 0:3 5 1 4 6:14 6
6 Прапор Угорщини Угорщина 1:3 0:3 0:3 1:3 3:0 5 1 4 5:12 6
8 вересня : Югославія - Франція 3:2 (25:18, 25:21, 25:27, 23:25, 15:13); Італія - ​​Угорщина 3:0 (25:23, 25:14, 25:13); Польща – Німеччина 3:1 (21:25, 31:29, 25:15, 25:14).
9 вересня : Франція - Угорщина 3:0 (27:25, 25:18, 25:21); Італія - ​​Німеччина 3:1 (25:14, 25:16, 23:25, 25:16); Югославія - Польща 3:0 (25:19, 25:14, 25:22).
10 вересня : Франція - Німеччина 3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 26:24); Італія - ​​Польща 3:0 (25:21, 34:32, 25:21); Югославія - Угорщина 3:1 (27:29, 25:18, 25:17, 25:19).
12 вересня : Угорщина - Німеччина 3:0 (26:24, 25:21, 25:22); Югославія - Італія 3:0 (25:21, 25:23, 27:25); Польща - Франція 3:2 (23:25, 25:17, 19:25, 27:25, 15:12).
13 вересня : Німеччина - Югославія 3:2 (19:25, 25:21, 17:25, 25:23, 15:12); Франція - Італія 3:2 (25:21, 21:25, 25:22, 21:25, 19:17); Польща - Угорщина 3:1 (25:15, 20:25, 27:25, 25:23).

Плей-офф

Півфінал за 1-4 місця

15 вересня

Італія - ​​Чехія 3:0 (25:22, 29:27, 25:9)
Югославія - Росія 3:0 (25:20, 25:17, 29:27)

Півфінал за 5-8 місця

15 вересня

Польща — Нідерланди 3:1 (25:21, 21:25, 25:21, 27:25)
Болгарія - Франція 3:1 (24:26, 26:24, 30:28, 25:16)

Матч за 7 місце

16 вересня

Франція - Нідерланди 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 26:24)

Матч за 5 місце

16 вересня

Польща — Болгарія 3:2 (25:27, 27:25, 25:21, 22:25, 15:11)

Матч за 3 місце

16 вересня

Росія — Чехія 3:2 (18:25, 25:15, 21:25, 25:22, 15:12)

Фінал

16 вересня

Югославія - Італія 3:0 (25:21, 25:18, 25:20)

Підсумки

Положення команд

1. Союзна Республіка Югославія Югославія 7. Франція Франція
2. Італія Італія 8. Нідерланди Нідерланди
3. Росія Росія 9-10. Німеччина Німеччина
4. Чехія Чехія 9-10. Словаччина Словаччина
5. Польща Польща 11-12. Угорщина Угорщина
6. Болгарія Болгарія 11-12. Словенія Словенія

Призери

Med 1.png Союзна Республіка Югославія Югославія : Райко Йоканович, Горан Маріч, Едін Шкорич, Слободан Бошкан , Дьюла Мештер, Васа Міїч, Нікола Грбич , Володимир Грбич , Андрій Герич , Горан Вуєвич, Іван Мількович , Ігор Вушурович. Головний тренер - Зоран Гаїч .

Med 2.png Італія Італія : Марко Меоні, Валеріо Вермільо , Самуеле Папі , Андреа Сарторетті, Лоренцо Бернарді, Христо Златанов, Мірко Корсано, Алессандро Феї , Крістіан Казолі, Вігор Боволента, Леондіно Джомбіні, Лука Тенкаті. Головний тренер - Андреа Анастазі.

Med 3.png Росія Росія : Руслан Оліхвер , Євген Мітьков , Сергій Тетюхін , Ігор Шулепов , Олексій Казаков , Вадим Хамутцьких , Роман Яковлєв , Олександр Герасимов , Олексій Кулешов , Павло Абрамов , Роман Архіпов , Олександр Косарєв . Головний тренер - Геннадій Шипулін .

Індивідуальні призи

MVP : Прапор Союзної Республіки Югославія Іван Мількович
Найкращий нападник: Прапор Чехії Мартін Лебл
Найкращий блокуючий: Прапор Франції Домінік Дакен
Найкращий на подачі: Прапор Італії Алессандро Феї
Найкращий у захисті: Прапор Союзної Республіки Югославія Васа Міїч
Найкращий сполучний: Прапор Союзної Республіки Югославія Нікола Грбич
Найкращий на прийомі: Прапор Франції Юбер Енно
Найкращий ліберо: Прапор Італії Мірко Корсано
Найрезультативніший: Прапор Союзної Республіки Югославія Іван Мількович

Посилання та джерела