Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2017

Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків 2017
2017 European Volleyball Championship (Men) Logo.png
Подробиці чемпіонату
Місце проведення Польща
Міста Краків , Катовіце , Варшава , ГданськСопот , Щецін
Стадіони 5
Терміни відбірного турніру 19 травня - 9 жовтня 2016
Терміни фінального турніру 24 серпня - 3 вересня 2017
Число учасників 38
у фінальній стадії 16
Призові місця
Чемпион Чемпіон Росія Росія (2-й раз)
Серебряный призёр Друге місце Прапор Німеччини Німеччина
Бронзовый призёр Третє місце Прапор Сербії Сербія
Статистика чемпіонату
Відвідуваність 217 496 (6042 за гру)
Зіграно матчів 36
Кращий гравець Росія Максим Михайлов

Фінальний раунд XXX чемпіонату Європи з волейболу серед чоловічих команд пройшов з 24 серпня по 3 вересня 2017 року в Польщі . Переможцем турніру стала збірна Росії [1] .

Учасники

У турнірі взяли участь 16 збірних: команда країни-організатора ( Польща ), 6 команд, які здобули путівки за підсумками попереднього чемпіонату Європи ( Франція , Словенія , Італія , Болгарія , Росія та Сербія ), 6 переможців другого раунду відбіркового турніру ( Німеччина , Фін . Бельгія , Словаччина , Нідерланди та Чехія ), а також три переможці третього раунду кваліфікації ( Туреччина , Іспанія та Естонія ).

Кваліфікація

У відбірному турнірі виступала 31 команда. 6 путівок у фінальну стадію чемпіонату було розіграно у другому (основному) раунді кваліфікації.

Місце Група A Група B Група C Група D Група E Група F
1 Німеччина Німеччина Фінляндія Фінляндія Бельгія Бельгія Словаччина Словаччина Нідерланди Нідерланди Чехія Чехія
2 Іспанія Іспанія Португалія Португалія Греція Греція Латвія Латвія Туреччина Туреччина Естонія Естонія
3 Чорногорія Чорногорія Швеція Швеція Україна Україна Ізраїль Ізраїль Білорусь Білорусь Прапор Північної Македонії Північна Македонія
4 Швейцарія Швейцарія Данія Данія Молдова Молдова Хорватія Хорватія Австрія Австрія Румунія Румунія

Команди, які посіли в групах другі місця, вийшли в заключний раунд кваліфікації, де з 1 по 9 жовтня 2016 року провели стикові матчі за три путівки, що залишилися, у фінальну стадію Євро-2017. Матчі завершилися з наступними результатами: Латвія – Естонія – 2:3, 0:3, Іспанія – Греція – 3:0, 2:3, Туреччина – Португалія – 3:0, 3:2.

Фінальний раунд

Рішення про проведення фінального раунду чемпіонату в Польщі було ухвалено 25 жовтня 2014 року на XXXV Генеральній асамблеї Європейської конфедерації волейболу в Анталії [2] . Жеребкування відбулося 15 листопада 2016 року в Театрі імені Юліуша Словацького у Кракові [3] .

Арени

Варшава Гданськ - Сопот Щецін
Stadion Narodowy Ergo Arena Arena Szczecin
Відкритий у 2011 році.
Місткість: 62 640
Відкрито у 2010 році.
Місткість: 11 409
Відкрито у 2014 році.
Місткість: 5 403
Stadion Narodowy w Warszawie 20120422.jpg Hala Gdańsk Sopot Ergo Arena.jpg 1506 Arena Szczecin ZS.jpg
Матч-відкриття Група A Група B
Краків Катовіце
Tauron Arena Kraków Spodek
Відкрито у 2014 році.
Місткість: 15 328
Відкритий 1971 року.
Місткість: 11 500
Kraków Arena z lotu ptaa.JPG Katowice Spodek- nowa iluminacja.jpg
Група C, плей-офф Група D, плей-офф

Попередній етап

Переможці груп попереднього етапу безпосередньо вийшли до чвертьфіналу, де до них приєдналися переможці матчів першого раунду плей-офф між командами, які посіли 2-е та 3-е місця у групах.

Група A

Матчі Окуляри Сети М'ячі
В (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Сербія Сербія 3 (1) 0 (0) 8 9 2 4,500 261 239 1,092
2. Польща Польща 2 (0) 1 (0) 6 6 3 2,000 215 205 1,049
3. Фінляндія Фінляндія 1 (1) 2 (0) 2 3 8 0,375 245 263 0,932
4. Естонія Естонія 0 (0) 3 (2) 2 4 9 0,444 276 290 0,952
Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
24.08 17:30 Фінляндія Фінляндія 3:2 Естонія Естонія 25:21 25:22 25:27 22:25 15:9 Звіт
20:30 Польща Польща 0:3 Сербія Сербія 22:25 22:25 20:25 Звіт
26.08 17:30 Естонія Естонія 2:3 Сербія Сербія 23:25 25:16 25:21 20:25 12:15 Звіт
20:30 Фінляндія Фінляндія 0:3 Польща Польща 23:25 21:25 19:25 Звіт
28.08 17:30 Сербія Сербія 3:0 Фінляндія Фінляндія 25:20 25:18 34:32 Звіт
20:30 Естонія Естонія 0:3 Польща Польща 21:25 24:26 22:25 Звіт

Матч Польща - Сербія пройшов на Національному стадіоні у Варшаві в присутності 65 407 глядачів [4] .

Група B

Матчі Окуляри Сети М'ячі
В (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Німеччина Німеччина 3 (1) 0 (0) 8 9 2 4,500 256 217 1,180
2. Італія Італія 2 (0) 1 (1) 7 8 3 2,667 255 233 1,094
3. Чехія Чехія 1 (0) 2 (0) 3 3 7 0,429 231 238 0,971
4. Словаччина Словаччина 0 (0) 3 (0) 0 1 9 0,111 200 254 0,787
Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
25.08 17:30 Чехія Чехія 3:1 Словаччина Словаччина 25:19 28:30 25:16 25:17 Звіт
20:30 Німеччина Німеччина 3:2 Італія Італія 25:22 21:25 19:25 25:19 15:8 Звіт
27.08 17:30 Словаччина Словаччина 0:3 Італія Італія 14:25 19:25 20:25 Звіт
20:30 Чехія Чехія 0:3 Німеччина Німеччина 19:25 14:25 20:25 Звіт
28.08 17:30 Словаччина Словаччина 0:3 Німеччина Німеччина 18:25 24:26 23:25 Звіт
20:30 Італія Італія 3:0 Чехія Чехія 27:25 28:26 26:24 Звіт

Група C

Матчі Окуляри Сети М'ячі
В (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Росія Росія 3 (0) 0 (0) 9 9 0 max 232 192 1,208
2. Болгарія Болгарія 2 (0) 1 (0) 6 6 3 2,000 218 202 1,079
3. Словенія Словенія 1 (0) 2 (0) 3 3 6 0,500 217 216 1,005
4. Іспанія Іспанія 0 (0) 3 (0) 0 0 9 0,000 173 230 0,752
Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
24.08 17:30 Болгарія Болгарія 0:3 Росія Росія 23:25 20:25 19:25 Звіт
20:30 Іспанія Іспанія 0:3 Словенія Словенія 25:27 15:25 16:25 Звіт
26.08 17:30 Росія Росія 3:0 Словенія Словенія 27:25 30:28 25:22 Звіт
20:30 Болгарія Болгарія 3:0 Іспанія Іспанія 25:15 28:26 25:21 Звіт
28.08 17:30 Словенія Словенія 0:3 Болгарія Болгарія 22:25 26:28 17:25 Звіт
20:30 Росія Росія 3:0 Іспанія Іспанія 25:19 25:13 25:23 Звіт

Група D

Матчі Окуляри Сети М'ячі
В (3:2) П (2:3) У П В:П У П В:П
1. Бельгія Бельгія 3 (2) 0 (0) 7 9 4 2,250 299 281 1,064
2. Франція Франція 2 (1) 1 (1) 6 8 5 1,600 294 291 1,010
3. Туреччина Туреччина 1 (0) 2 (1) 4 5 7 0,714 277 276 1,004
4. Нідерланди Нідерланди 0 (0) 3 (1) 1 3 9 0,333 263 285 0,923
Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
25.08 17:30 Нідерланди Нідерланди 1:3 Туреччина Туреччина 19:25 22:25 25:21 22:25 Звіт
20:30 Франція Франція 2:3 Бельгія Бельгія 22:25 25:23 21:25 25:23 12:15 Звіт
27.08 17:30 Туреччина Туреччина 2:3 Бельгія Бельгія 22:25 25:22 25:21 25:27 16:18 Звіт
20:30 Нідерланди Нідерланди 2:3 Франція Франція 22:25 25:23 25:21 28:30 12:15 Звіт
28.08 17:30 Бельгія Бельгія 3:0 Нідерланди Нідерланди 25:21 25:21 25:21 Звіт
20:30 Туреччина Туреччина 0:3 Франція Франція 23:25 23:25 22:25 Звіт

Плей-офф

Плей-офф 1/4 Фіналу Півфінал Фінал
31 серпня, Краків
30 серпня, Краків
Сербія Сербія 3
Болгарія Болгарія 3 2 вересня, Краків
Болгарія Болгарія 0
Фінляндія Фінляндія 1 Сербія Сербія 2
31 серпня, Катовіце
30 серпня, Катовіце Німеччина Німеччина 3
Німеччина Німеччина 3
Франція Франція 1 3 вересня, Краків
Чехія Чехія 1
Чехія Чехія 3 Німеччина Німеччина 2
31 серпня, Краків
30 серпня, Краків Росія Росія 3
Росія Росія 3
Польща Польща 0 2 вересня, Краків
Словенія Словенія 0
Словенія Словенія 3 Росія Росія 3 Матч за 3 місце
31 серпня, Катовіце
30 серпня, Катовіце Бельгія Бельгія 0 3 вересня, Краків
Бельгія Бельгія 3
Італія Італія 3 Сербія Сербія 3
Італія Італія 0
Туреччина Туреччина 0 Бельгія Бельгія 2


Плей-офф

Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
30.08 17:30 Італія Італія 3:0 Туреччина Туреччина 25:16 25:17 31:29 Звіт
17:30 Болгарія Болгарія 3:1 Фінляндія Фінляндія 23:25 25:21 25:11 25:12 Звіт
20:30 Польща Польща 0:3 Словенія Словенія 21:25 21:25 19:25 Звіт
20:30 Франція Франція 1:3 Чехія Чехія 21:25 25:21 21:25 20:25 Звіт

Чвертьфінал

Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Німеччина Німеччина 3:1 Чехія Чехія 25:22 16:25 25:23 25:20 Звіт
17:30 Росія Росія 3:0 Словенія Словенія 25:17 25:19 25:19 Звіт
20:30 Сербія Сербія 3:0 Болгарія Болгарія 25:21 25:22 28:26 Звіт
20:30 Бельгія Бельгія 3:0 Італія Італія 25:21 25:11 25:23 Звіт

Півфінал

Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
02.09 17:30 Сербія Сербія 2:3 Німеччина Німеччина 26:24 25:15 18:25 25:27 13:15 Звіт
21:00 Росія Росія 3:0 Бельгія Бельгія 25:14 25:17 25:17 Звіт

Матч за 3 місце

Дата Час Рахунок Сети Звіт
1 2 3 4 5
03.09 17:30 Сербія Сербія 3:2 Бельгія Бельгія 25:17 22:25 19:25 25:22 15:12 Звіт

Фінал

Німеччина Німеччина 2:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:17, 13:15) Росія Росія
Гравець 1 2 3 4 5 Окуляри
1 Фромм Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 11 (7, 3, 1)
3 Шотт Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 2 (2, 0, 0)
6 Каліберда Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 0, 2)
7 Андрій
8 Бьоме Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7 (4, 3, 0)
9 Грозер Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 27 (19, 4, 4)
10 Вебер (л)
11 Кампа Капітан команди Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (0, 1, 2)
13 Хірш Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
14 Карліцек
16 Ценгер (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
17 Циммерман Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бакспелер
21 Крик Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 14 (12, 1, 1)
Тренер - Андреа Джані


Німеччина Росія
104 Окуляри 102
55 Атака 49
12 Блок 11
10 Подання 7
27 Помилки суперника 35

Судді: Войцех Марошек (Польща), Горан Градінскі (Сербія).
Час матчу - 2:11 (28+26+31+27+19).
3 вересня. 20:30. Краків. Tauron Arena Краков.
10592 глядача.
Звіт

Гравець 1 2 3 4 5 Окуляри
2 Власов Solid black.svg Solid black.svg Regular quadrilateral.svg 7 (5, 1, 1)
4 Вольвіч Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7 (5, 1, 1)
5 Гранкін Капітан команди Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Regular quadrilateral.svg 2 (2, 0, 0)
7 Волков Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 14 (7, 4, 3)
9 Бережко Solid black.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Regular quadrilateral.svg 3 (3, 0, 0)
11 Ащев
12 Бутько Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg 1 (0, 1, 0)
15 Феоктистів
16 Жигалів Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 4 (2, 0, 2)
17 Михайлов Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 19 (18, 1, 0)
18 Журавлина Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Куркаєв Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 6 (4, 2, 0)
21 Голубєв (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
22 Мартинюк (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
Тренер - Сергій Шляпніков

Символічна збірна

Сполучний Діагональний Догравачі Центральні блокуючі Ліберо
Росія Сергій Гранкін Німеччина Георг Грозер Німеччина Денис Каліберда
Росія Дмитро Волков
Сербія Сречко Лісінац
Німеччина Маркус Бьоме
Бельгія Лові Стейр

Найціннішим гравцем турніру визнано діагональну збірну Росії Максима Михайлова [5] .

Підсумкове становище

Золото Срібло Бронза
Росія Росія
Андрій Ащев
Юрій Бережко
Олександр Бутько
Ілля Власов
Дмитро Волков
Артем Вольвіч
Валентин Голубєв
Сергій Гранкін
Максим Жигалов
Єгор Клюка
Ільяс Куркаєв
Роман Мартинюк
Максим Михайлов
Єгор Феоктистів
Тренер: Сергій Шляпніков
Німеччина Німеччина
Міхаель Андрай
Ноа Бакспелер
Маркус Бьоме
Лінус Вебер
Георг Грозер
Денис Каліберда
Лукас Кампа
Моріц Карліцек
Тобіас Крик
Крістіан Фромм
Симон Хірш
Юліан Ценгер
Ян Циммерман
Рубен Шотт
Тренер: Андреа Джані
Сербія Сербія
Александар Атанасійович
Максим Букулевич
Нікола Йовович
Мілан Катіч
Урош Ковачевич
Сречко Лісінац
Дражен Лубурич
Невен Майсторович
Олександр Околич
Неманя Петрич
Марко Подрашчанин
Нікола Росіч
Драган Станкович
Горан Шкундріч
Тренер: Нікола Грбіч
4. Бельгія Бельгія
5. Італія Італія
6. Болгарія Болгарія
7. Чехія Чехія
8. Словенія Словенія
9. Франція Франція
10. Польща Польща
11. Туреччина Туреччина
12. Фінляндія Фінляндія
13. Естонія Естонія
14. Нідерланди Нідерланди
15. Словаччина Словаччина
16. Іспанія Іспанія

Збірні Росії, Німеччини, Сербії, Італії, Болгарії, Чехії, Польщі та Туреччини відібралися у фінальний турнір чемпіонату Європи 2019 року . Команди Бельгії, Словенії, Франції та Нідерландів класифікувалися на Євро-2019 на правах його організаторів.

Див. також

Примітки

  1. Чемпіони перемагають як завгодно - не 3:0 так 3:2 (Недоступне посилання) . « Радянський спорт » (4 вересня 2017 року). Дата звернення: 4 вересня 2017 року. Архівовано 4 вересня 2017 року.
  2. CEV announces organisers of European Championships (англ.) . Міжнародна федерація волейболу (25 жовтня 2014 року). Дата звернення: 14 липня 2017 року.
  3. Spectacular DOL sets tone for highly anticipated EUROVOLLEY POLAND 2017 (англ.) . Європейська конфедерація волейболу (16 листопада 2016 року). Дата звернення: 14 липня 2017 року.
  4. 65 тис. глядачів на волейболі! Польща встановила новий світовий рекорд . "Бізнес Online" (25 серпня 2017). Дата звернення: 27 серпня 2017 року.
  5. Russia net 14th European title after dramatic 'grand finale' with Germany (англ.) (Недоступне посилання) . Європейська конфедерація волейболу (4 вересня 2017 року). Дата звернення: 4 вересня 2017 року. Архівовано 5 листопада 2017 року.

Посилання